Температура контролор, PID температура контролер - Gongyi

услуги

 • XMT-JK408 Серија Мулти начин Интелигентна Температура контролор

  XMT-JK408 Серија Мулти начин Интелигентна Температура контролор

  XMT * К. четири начин температура контролер може да се поврзе на четири сензори синхроно и погодно, се намали обемот на инструментот. Таа има посебен режим на авто-мелодија и параметарот PID функција со поголема прецизност и поголема сигурност во целата контрола машина.
 • Тип на притисок температурен сензор

  Тип на притисок температурен сензор

  Нов сензор за мерење на температура видови на машинерии на пакет, облека, печатење, гума и храна, итн, како и за електроиндустријата печка. Тие може да се измери температурата на течноста, пареа, гас и цврсти во производство. Карактеристики се шок отпорни, висока температура отпорни и долг живот. Се користи за мерење на температура и автоматска контрола во опсег од -200 до 1600oC.
 • XMT-808 серијата Универзален влез Тип Интелигентен Температура контролор

  XMT-808 серијата Универзален влез Тип Интелигентен Температура контролор

  XMT * 808 серија температура интелигенција контролер денес користи најнапредна монолитен микропроцесор како супер, намалување на периферниот собранието, како и подобрување на сигурноста; Се усвојува метод за контрола на нејасни теоријата во комбинација со традиционалните контрола PID, и да се направи процесот на контрола со предност на брзо одговор, мали отстапувања, високо стабилна состојба прецизност. Тоа е интелигенција температура контролер со функцијата на високи перформанси, висока доверливост, целосен внес, неговата функција е погодна за сите повод потребни за мерење на температурата и контрола, исто така, да биде компатибилна со други мерење и контрола на индустриски параметар.

за нас

 • 7d46ae6e
 • _MG_7202

РАБОТНИ од 1998 година

Yuyao Changjiang мерач на температура Фабрика (Yuyao Gongyi Meter ко., Ltd.) Е претпријатие група која е доминирана од страна на висока технологија и интегрира технички дизајн, производство, продажба и маркетинг. Компанијата е основана во 1995 година, е температура контролер предводена производи, има акумулирано повеќе од 20 години на производство и примена искуство; Компанијата е водечки производител на домашните производители температура контролер, годишното производство и продажба на температура контролори над 500.000, компанијата има модерна производствена опрема, вклучувајќи машина за производство линии автоматски компјутерски чип, безоловен двојна бран лемење машина и други опремата за производство гасоводот .

Ние сме доверлив

Нашите редовни клиенти

partner_01
partner_02
partner_03
partner_04
partner_05

Не може да се работи? Вашиот компјутер замрзнува?

Ние ќе ви помогнеме да се вработите во work.Fast и квалитативно.

7d46ae6e